BuildingTECH

search


Технологии

Українські розробники створили інноваційний комплекс тепловізійного спостереження - ЗІР Про

Українські розробники створили інноваційний комплекс тепловізійного спостереження - ЗІР Про

Повномасштабне вторгнення створило нові запити від військових щодо цілодобового дистанційного спостереження, контролю та охорони місцевості, периметрів і шляхів пересування рухомих об'єктів, на які оперативно відреагували київські розробники.

Компанія Compass Engineering - спеціалісти з інженерної та ІТ-інфраструктури, які з початку війни розробляють інноваційні технологічні рішення для військових та впроваджують їх на практиці.

Одне з таких рішень - комплекс ЗІР Про, який зараз активно використовується у виявленні противника. Зокрема він надає українським військовим перевагу над ворожим “Муром - П”, що надзвичайно важливо сьогодні.

На думку експертів, окрім технічних характеристик, система українських розробників унікальна тим, що використовує технології нейромереж та штучного інтелекту для виявлення ворога, а також може розширювати свій потенціал завдяки модульності.

Окрім відеоаналітики, нагляду та моніторингу, система також може використовуватися для цілевказання повітряних, надводних та наземних цілей. Наразі цю систему вже активно використовують підрозділи Сил оборони.

“Дрони – це не єдине рішення в питаннях ідентифікації живої сили та техніки, тому, використовуючи наявні тактики технологічної війни, ми вирішили виготовити систему тепловізійного спостереження, яка буде сучаснішою, ніж засоби ворога”, - зазначає директор Compass Engineering Віталій Роздобутько.

Завдяки наявності також якісного оптичного сенсора із 50-кратним зумом забезпечується висока дальність спостереження, а тепловізійна камера з детекторами останнього покоління дозволяє бачити ворога в несприятливих погодних умовах на різноманітному рельєфі місцевості. 

Одним з останніх результатів нової розробки стало нічне виявлення безпілотників типу “Шахед” в ускладнених погодніх умовах на відстані 7 кілометрів.

Наразі команда Compass Engineering займається модифікацією існуючих складових системи та розробкою нових рішень, які дозволять покращити технічну оснащеність військових та посилити ситуаційну обізнаність на полі бою.

Источник:
Комментарии

Спасибо! Ваш комментарий принят на модерацию.


Читать больше: