BuildingTECH

search


Технологии

Забезпечили кордон новими «очима» - як бізнес та прикордонники технологічно покращують захист кордону

Забезпечили кордон новими «очима» - як бізнес та прикордонники технологічно покращують захист кордону

Київська інжинірингова компанія Compass Engineering, завдяки взаємодії з прикордонниками успішно впровадила інноваційну мобільну систему моніторингу державного кордону.

Технічні засоби відстеження обстановки на державному кордоні є важливою ланкою в системі національної безпеки. Здатність оперативно реагувати, використовувати передові технології та тісно взаємодіяти з прикордонними підрозділами робить їх невід'ємним елементом системи безпеки країни, адже без оперативного виявлення загрози вкрай складно вживати дієвих заходів з попередження наявних та потенційних ризиків.

Повномасштабне вторгнення стало фактором, який змусив переосмислити багато речей, в тому числі й системи виявлення загроз на державному кордоні. Новим викликом стала потреба в сучасних рішеннях, які дозволять бути мобільними, гнучкими, і при цьому – ефективними.

З часу повномасштабного вторгнення країни-агресора ключовим ворогом на загрозливих напрямках, замість спроб незаконного перетину кордону, також стали російські диверсанти, ворожа техніка, "Шахеди" та ракети.

Тому додатковою задачею в питанні моніторингу та захисту кордону стали технологічність й інноваційність. Саме таке рішення для прикордонних загонів запропонували представники українського бізнесу – компанія Compass Engineering, яка в короткі строки впровадила систему інтелектуального нагляду за кордоном за допомогою мобільних тепловізійних комплексів.

«Перші 10 Мобільних тепловізійних комплексів (МТК) прикордонників стали «базою», на якій було розміщено розроблене нами комплексне рішення, що дозволяє в короткий термін облаштувати точку моніторингу для виконання поставлених командуванням задач», - зазначає директор Compass Engineering Віталій Роздобутько.

В рамках проєкту бізнесмени забезпечили Держприкордонслужбу технічним комплексом у вигляді мобільної щогли, біспектральної камери ЗІР із модулем точного позиціювання на місцевості та можливістю передачі координат виявлених об’єктів у верхньорівневі системи. Розробка показала свою ефективність на кордоні, і цьому свідчить безпосереднє її застосування прикордонними групами на різних ділянках, зокрема і на загрозливих напрямках.

«Якщо раніше такі системи як правило розроблялися на стаціонарній основі для виявлення порушників, які намагалися незаконно перетнути державний кордон, то у воєнний час для потреб Держприкордонслужби нам знадобилися системи, які можна оперативно розгорнути на будь-якій місцевості, мають можливість повної автономності, а також дистанційного керування для безпеки наших воїнів та ефективного виконання завдань по захисту державного кордону», - каже начальник управління зв’язку та інформаційних систем Адміністрації Держприкордонслужби Микола Лущик. 

«Попередні рішення могли бути коштовними й габаритними, тому ми керувалися принципами максимальної мобільності та безпеки для бійців, щоб прикордонники могли виконувати свої задачі за алгоритмом «приїхав, розгорнувся, виконав, згорнувся, передислокувався», - додає директор Compass Engineering Віталій Роздобутько. 

Система повністю автономна, мобільна, здатна до інтеграції з іншими системами, може виявляти людей і техніку. Завдяки сучасній оптиці із 50-кратним зумом забезпечується чітка картинка високої роздільної здатності, а тепловізійна камера дозволяє все бачити у будь-яких погодних умовах на різноманітному рельєфі місцевості. 

Крім того, рішення може бути дооснащене технологіями штучного інтелекту та нейронних мереж. Наразі команда Compass Engineering займається розробкою нових рішень, які дозволять покращити технічну оснащеність військових та посилити ситуаційну обізнаність на місцевості.

«Наша мотивація – це робити та пропонувати такі рішення, які допоможуть якомога ефективніше захищати країну, нищити ворога і наближати перемогу. Це наші спільні бажання, втілити які без сильного кордону неможливо, тому ми й надалі будемо допомагати прикордонникам та ЗСУ в їх роботі та технологічному оснащенні», - наголошує Віталій Роздобутько.

Источник:
Комментарии

Спасибо! Ваш комментарий принят на модерацию.


Читать больше: